Po Wrocławiu, Berlinie i Lipsku Warszawa jest kolejnym miastem, w którym zobaczyć można wystawę „Pojednanie/ Versöhnung in progress… Kościół katolicki i relacje polsko-niemieckie po 1945 r.”. Ekspozycja, która została dziś otwarta będzie dostępna dla zwiedzających do 15 czerwca br.
Obchody 50. rocznicy wystosowania Orędzie biskupów polskich do biskupów niemieckich były w ostatnich dniach tematem obecnym w wielu mediach.
Dokładnie 50 lat po wystosowaniu Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich we Wrocławiu otwarta została wystawa „Pojednanie/Versöhnung in progress. Kościół katolicki i relacje polsko-niemieckie po 1945 r.”
Wernisaż wystawy, pokaz filmów, spektakl teatralny i koncert muzyki barokowej to niektóre atrakcje, które przygotowaliśmy na dzień jubileuszu 50. rocznicy wystosowania Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich.
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Liceum kard. Bolesława Kominka w Rybniku.
W Rzymie otwarta została wystawa poświęcona osobie kard. Bolesława Kominka, inicjatora słynnego Listu Pojednania.
50 lat temu, 1 października 1965 r. ogłoszone zostało Memorandum Wschodnie.
W związku z obchodami 50–lecia wystosowania „Listu Pojednania” polskich biskupów do niemieckich, Fundacja Młoda Rzeczpospolita organizuje Europejskie Forum Młodych im. Bolesława Kominka.
W ostatnim tygodniu lipca odbył się cykl koncertów Pojednania nawiązujących do jubileuszu 50. rocznicy Orędzia Biskupów Polskich do Biskupów Niemieckich.
Z okazji 50. rocznicy wystosowania Listu Biskupów Polskich do Biskupów Niemieckich, na wystawie czasowej Muzeum Historii Polski „Odwaga i pojednanie” można było zobaczyć oryginał słynnego dokumentu.